توضیحات کامل :

پاورپوینت دادخواست و نحوه تنظيم آن در 25 اسلاید بسیار زیبا و قابل ویرایش آماده ارائه با اسلایدشو با فرمت  pptx و رعایت تمامی استانداردهای زبان فارسی

 

فهرست مطالب

مقدمه

شرایط شکلی دادخواست

مشخصات خواهان و خوانده

تعیین خواسته و بهای آن

دلایل و منضمات دادخواست

شرح خواسته در متن دادخواست

 

بخشی از متن

مقدمه

دادخواست به معنای دادخواهی کردن،عدالت طلبیدن،تظلم و… است و شروع رسیدگی به آن در دادگاه مستلزم عدالت طلبیدن و تقدیم دادخواست به دادگاه است. شخصی که شروع به دادخواهی می‌کند (خواهان یا مدعی) طرف مقابل خود را به محکمه می‌خواند و زمان رسیدن دادخواست به دفتر دادگاه، تاریخ اقامه‌ی دعوا محسوب می‌شود.

محاکم در صورتی می‌توانند به دعوا رسیدگی کنند که خواهان ضمن رعایت تشریفات و اصول شکلی و قانونی دادخواست، حسب مورد آن را به دادگاه، شورای حل اختلاف یا سایر مراجع قانونی سپرده باشد. در مراجع قضایی که چند شعبه وجود دارد دادخواست به دفتر شعبه‌ی اول تسلیم می‌شود.

ارائه خدمات تنظیم اوراق قضایی،مشاوره حقوقی و قبول وکالت در پرونده های ملکی، خانوادگی، کیفری وحقوقی در کوتاه‌ترین زمان و کم‌ترین هزینه؛ دعاوی حقوقی خود را به ما بسپارید.

در نتیجه بدون تقدیم دادخواست، دعوا اقامه نمی‌شود و بسیاری از تصمیم‌های دادگاه به نکاتی که خواهان در دادخواست بیان کرده است وابسته است. در این نوشته با نحوه تنظيم دادخواست آشنا خواهیم شد.

 و ...